Neschopnost kojit dítě

Alena zeptal se před 3 roky

Dobrý den.
Začnu tím, že mám dvě děti. Kojení jsem brala jako naprostou samozřejmost a nikdy mě při prvním dítěti nenapadlo, že bych snad nemohla kojit. Porod dcery proběhl naprosto v pořádku, první přiložení bylo bezprostředně po porodu a pak ve tříhodinových intervalech. Dcera se zdála zpočátku spokojená. Další den už ale stále plakala, já pořád přikládala dcera se přisála, ale při vážení se ukázalo, že nic nevytáhla. Sestry mi vždy jen osahaly prsy a řekli, že je vše v pořádku. Odcházely jsem z porodnice s příkrmy a kojení se mi prý rozjede doma. Po šesti týdnech přikládáni a odsávání jsem byla schopna „vyprodukovat“ 5 ml mléka. Nakonec jsem to po šesti týdnech vzdala.
Čtyři roky poté se mi předčasně ve 34. týdnu narodil syn císařským řezem a byl v inkubátoru několik týdnů. Měla jsem možnost ho vidět až po 24 hodinách. Docházela jsem k němu denně a každý den odsávala maximálně svých 5 ml. Když nás propustili z nemocnice, tak jsem se snažila ještě 14 dnů aspoň trochu přikládat a odsávat, ale opět bez úspěchu. Laktační sestra v porodnici mi řekla, že nemám vyvinuté prsní žlázy. Nevím, jestli je něco takového vůbec možné???
Čekám teď třetí dítě jsem v 1. trimestru a ráda bych se na kojení připravila dopředu, nechci to vzdávat. Je nějaká možnost, jak přece jen rozběhnout laktaci?
Předem moc děkuji za odpověď. Alena

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 3 roky

Ano, možné to je,ale takto po emailu vám bohužel nedokážeme adekvátně odpovědět,zda je to váš případ.V případě pochybností se obraťte na mamologickou poradnu a vše s nimi zkonzultujte.Nejlepší co můžete pro úspěšné kojení udělat je absolvovat kvalitní kurz předporodní přípravy zaměřený na kojení včetně ukázek techniky kojení.Další výhodou je pak rodit v BFH nemocnici,což je porodnice, která dodržuje 10 kroků k úspěšnému kojení.Pokud nemáte ploché nebo vpáčené bradavky, žádná jiná příprava prsů před porodem není třeba a ani se nedoporučuje( masírování, otužování, kartáčování….)Včasné přiložení po porodu, trvalý a společný pobyt dítěte s matkou, správná technika kojení, kojení bez omezování délky a frekvence, bez zbytečného dokrmování, láhve a dudlíku je zárukou úspěšného kojení.