nespokojenost miminka

Jitka zeptal se před 4 roky

Dobrý den, mám 4měsíční holčičku(narozená 36tt-2700g) od narození ji trápí bolení bříška. je plně kojená, přibývá až moc první měsíc – 65gdenně, nyní 20-25g za den. Hodně ublinkávala a je prakticky celý den na ruce, jelikož stále potřebuje odříhnout. Po jídle ji zvednu a a odříhne, nosím ji pak ale třeba další hodinu a stále odříhává. Nosím na tygříka, ve svyslé poloze, pokládám na bříško a je stále neklidná a cpe si ručičky do pusinky, dokud si neodříhne(je to častokrát jen „ufouknutí), někdy si i po dvou hodinách ublinkne. Snažím se ji krmit nejdříve po 3hodinách, aby stihla vytrávit. Také větry jsou hodně velký problém, trápí ji hodně a večer je to opravu nesnesitelný řev, jedná se téměř o denní rytuál, že každý večer vyvádí. Nasadili jsme laktobacily, ale žádný velký úspěch jsem nezaznamenala. Kvůli refluxu jsme dávali Gastrotuss baby, ale od té doby přestala mít pravidelnou stolici, nekakala třeba týden, tak jsme jej vysadili, ovšem problémy se stolicí zůsaly a tak ji musím pomáhat rourkou. Je to začarovaný kruh. Krom toho mám již druhý zánět v prsu a antibiotika. Nejraději bych zavedla nějaké mléko, které by jí ulevilo od toho že se jí mlíčko stále vrací(podotýkám ani NUTRITON nám nepomohl a stolici ještě zhoršil). Byla jsem šťastná, že mohu kojit, ale za tuto cenu, kdy je dítě prakticky stále nesokojené, uplakané, já ji musím nosit celé dny, nevím, zda by nebylo lepší přejít na nějaké spec. upravené mléko, které by nám ulevilo! Mám doma ještě 7letá dvojčata a kvůli tomu, že mimi je stále na ruce není absolutně prostor na ně, jsem poté dost nervozní a to se zdá těžší!
Kojím přes den 6-7x vnoci nebudím, spí od 23h do 5h ráno(zhruba)
Prosím o radu a pomoc v této pro mě zoufalé situaci. Pediatrička říká vydržet, bude lépe, ale já už nemám sil. Je to vyčerpávající. Také pro vývoj to není dobré, jelikož pást hříbátka nechce, pokaždé řve a místo pasení rve ručičky do pusy. Ráda bych měla usměvavé a spokojené miminko, ale také bych byla ráda kdyby byla zdravá, což je zase výhoda kojení…… nevím na kterou „misku vah“ se přiklonit!
 
děkuji za pomoc
Jitka Dvořákvá

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

4měsíční dítě již nemusí mít stoličku každý den.Pravidelné používání rektální rourky k vyprazdňování dítěte se nedoporučuje.Děti si na ní zvyknou a poté mohou mít problém se vyprázdnit bez ní.Problémy vaší dcery pravděpodobně souvisí s potvrzeným GER .Doporučení při GER jsou:zvýšená poloha,nošení dítěte v antirefluxní poloze-ne v klubíčku. Musí mít natažené nožičky, nesmí se krčit, protože tlakem na žaludek by se mléko ze žaludku vracelo zpět.Nepíšete, zda po podání Gastrotussu se neklid vašeho miminka zmírnil.Určitě se o jeho dalším podávání poraďte s lékařkou která vaše miminko zná.Dceru kojte dle jejích potřeb, nedodržujte 3 hod.intervaly.Děti s GER vyžadují kojení častěji,protože jim pití mléka ulevuje od příznaků spojených s GER jako jsou pachuť v pusince po blinkání, pálení žáhy…….Je možné,že i v těchto horkých dnech může mít větší potřebu pití a i z toho důvodu může být více neklidná.