Nevrlost při kojení na konci 3 měsíce

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníNevrlost při kojení na konci 3 měsíce
Jolana zeptal se před 2 roky

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu. Mám 3 měsíční dceru, od narození pouze kojená. Doposud bylo vše v pořádku, přibírá úměrně svému věku. Nyní však začala být u prsu neklidná. Přisaje se a chvíli saje, poté sebou cukne, máchá ručičkami,… opět ji přiložím k prsu zklidní se a znovu cukne, takto se to opakuje několikrát a interval kojení se zkrátí. Až nakonec vší silou oddálí hlavičku a začne vzlykat a na dané prso už ji nedostanu, nechce. Přiložím ji tedy k druhému a tam opět chvíli saje a situace se opakuje. Celé takovéto kojení trvá asi 10-15 min. Poté se občas chvíli rozčiluje, ale buď se sama nebo ji dudlík zklidní. Další kojení je většinou za 2,5-3 hodiny, občas si řekne dříve. Prsa se mi přes den už nenalévají tolik, v noci je mám plná (nekojíme v noci, spí od 19:30-5:00). Jedno prso se nalévá méně, přestože se na něj snažím přikládat častěji a u něj je asi více nevrlá. Čím myslíte, že může být dán neklid při kojení? Tento stav trvá déle jak týden. Myslíte, že nemám v prsou dost mléka a je dcera hladová? Mezi kojeními je veselá a hravá, nepláče. Občas se mi po kojení podaří rukou malinko odstříknout…mám si pořídit odsávačku a mezi kojeními prsa stimulovat?
Předem Vám děkuji za odpověď. Chtěla bych kojit co možná nejdéle a tato situace mě trochu znepokojuje. Moc děkuji 🙂
S přáním krásného dne
Jolana

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 2 roky

Váše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci, očkování….Dle vašeho popisu by vše mohlo souviset s horším tokem mléka.
Zkuste ji kojit v klidném prostředí, v polospánku.Prsa před kojením připravte nahřátím,promasírováním.Pijte při kojení teplé nápoje.Tvorbu mléka si můžete zkusit navýšit ještě odstříkáváním mezi kojeními.Dále by jsme doporučovali zkrátit noční interval v kojení.Interval delší než 6 hod.může způsobit snížení laktace.