nikotin-a-kojeni

Anonym zeptal se před 3 týdny

Dobrý den, je mi to trapné, tak píši jako anonym. Mám syna, který oslavil rok. Stále se dost kojí. Přes den i v noci. Ačkoli má dost jídla i tekutin, prso vyžaduje cca co dvě hodiny. Jde mi o to, že bohužel kouřím. Mám raději přestat s kojením, aby malý nebyl závislý na nikotinu? Jestli mu ho hodně předávám, tak by bylo lepší ho asi odstavit? Kouřím cca 10 cigaret denně. Někdy trochu více. A kouřím bohužel asi od konce šestinedělí… Mám dva roubire a tohle je pro mě jediná chvilka klidu za celý den a noc, kdy po mě nikdo nic nechce. Prostě jsem bohužel slabá na to přestat. Cítím se jako špatná matka co selhala, ale bohužel je to silnější než já. Poradíte mi, co je nejlepší pro prcka prosím? Nevím jak se tvoří mlíčko, nebo jestli je možnost, že to moje tělo třeba \\\“přefiltruje\\\“..? Děkuji moc za odpověď 🙏

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 3 týdny

Kouření a kojení moc dohromady nejde.Dítěti více vadí právě pasivní kouření. často se stává, že dítě kojení odmítne, protože mu mléko nechutná.Kouření způsobuje pokles tvorby mateřského mléka a může tak mít negativní účinek na růst dítěte a jeho nemocnost. Kouření také snižuje obsah vitamínu C v mateřském mléce. Pokud se kouření nedokážete vzdát, kuřte těsně po kojení a maximálně do 5 cigaret denně.Dále je bezpečnější používat elektronické cigarety než kouřit konvenční cigarety během kojení. Páry elektronických cigaret mají mnohem méně toxinů a na mnohem nižších úrovních než tabák.I když se přestalo  v oblasti veřejného zdraví říkat, že elektronická cigareta je stoprocentně bezpečná, je to částečně proto, že dlouhodobé účinky vapingu ještě nejsou známy.
Přesto není nutné přestat kojit, nebo se obávat následků. Vaše  MM je dokonalým jídlem pro vaše dítě a je to vše, co potřebuje pro prvních šest měsíců, chrání dítě před infekcemi a má dokonalou rovnováhu živin, které mu pomáhají prospívat.  Kojení je prospěšné i po roce věku dítěte, proto se doporučuje kojit 2 roky i déle. MM je stále kvalitní obsahuje ideální  složení a hlavně imunitní faktory a není pravdou, že kojení po roce už dítěti nic nepřináší. S dítěte, jste prostřednictvím MM propojená, když onemocníte, obranné látky se dostávají do MM a tím i k dítěti, které chrání. Funguje to i opačně. To žádná umělá výživa nedokáže.Jako preventivní opatření se doporučuje vaping po kojení, je méně pravděpodobné, že vaše mléko bude přímo ovlivněno nikotinem v e-cigaretě. Je bezpečnější kouřit venku. Ačkoli vydechujete jen malé množství nikotinu a dalších toxinů, neví se dost o dlouhodobém účinku pasivního vapování na kojence. Vlády omezují  hladiny nikotinu v e-kapalinách na maximální sílu 20 mg / ml. Hledejte značku, která má toto označení  nebo značku CE, abyste věřila tomu, co říká štítek.
Hlavně se neobviňujte, kojením poskytujete dítěti vše potřebné.