Nízké přírůstky

Michaela zeptal se před 4 roky

Dobrý den, mám dceru narozenou v 35tt, PV 2300g, 44cm. Nyní má bio 4,5 měsíce. Od narození plně kojena s dokrmem vlastního MM stříkačkou, poté kojena s kloboučkem. Klobouček odbourán asi v 1,5mes. 
Teď ve 4,5mes. váží 5135g a měří 56cm. Oba s manželem jsme drobní. Za posledních 14 dní měla váhový přírůstek jen 35g a PLDD nás vybavila Sunarem s tím, že mám dokrmovat po ranním a večerním kojení. Dcera UM odmítá, po kojení nemá hlad. Celkově je usměvavé, spokojené miminko. Má určitě více jak 6 pomočených plen denně, slinta.. mezi 3.a 4.mes měla přírůstky kolem 100-120g týdně.
Kojím cca 9x denně, z toho 3x v noci. Dcera pije obvykle cca 7-10minut, poté prso pouští a už nechce. Při každém puštění prsa dávám druhé prso. V průběhu kojení prso stlačuji, abych urychlila tom mléka.
Prosím o radu, jak postupovat. Jsem s nápady a s nervy v koncích, moc chci kojit. Mockrát děkuji, Míša

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Dle váhy co píšete, je vaše dcera v percentilovém grafu pro kojené děti v prospívání naprosto v pořádku.Průměrné váhové přírůstky v tomto věku jsou 5 g denně.Vše si můžete sama zkontrolovat v percentilových grafech pro kojené děti na našich stránkách nebo na stránkách SZÚ.Důležité je, zda je dcera spokojená,má dostatek počůraných plen….Pokud děti neprospívají,nebo se krátkodobě sníží pravidelný váhový přírůstek a matka má dostatek mléka,jako první opatření se vždy má doporučit přidat kojení a až poté sáhnout po umělé výživě.