odmitani-bradavky-u-trimesicniho-miminka

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníodmitani-bradavky-u-trimesicniho-miminka
Sandra zeptal se před 4 roky

Dobrý večer, prosím o radu. Náš tříměsíční chlapeček už pár dní odmítá prso. Byl kojený od narození bez problémů, přibíral víc než průměrně. Před Vánocemi dostal rýmu a přidal se i kašel, ani to ho nezlomilo. Bohužel před týdnem najednou přes den začal odmítat bradavku. Nezměnila jsem jídelníček, ani polohu. A nyní ho kojím pouze když ho uspím tak v polospanku. V noci kojení bez problémů, momentálně kojím co 2,5hodiny, abych do něj něco dostala a nepřišla o mléko. Přes den odstříkávám, bohužel ani odstřikané mléko v láhvi nechce, snažím se podávat kapátkem, ale taky minimální úspěch. Tím pádem přes den toho moc nenaspí, pláče hladem. Víte ještě o nějaké možnosti co zkusit? Beru homeopatika, piju kojící čaj, odstříkávám. Děkuji za radu. Sandra

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Váš syn pravděpodobně z nějakého důvodu kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malého kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci a přes den v polospánku,kdy děti lépe spolupracují.Odstříkávané mléko zkuste podávat stříkačkou,nebo cévkou u prsu.Jak dokrm provést najdete na webu nebo si můžete domů pozvat laktační poradkyni,která vám vše ukáže.