odmitani-kojeni-z-prsu

Martina zeptal se před 5 roky

Dobrý den, mám 7mi měsíční dceru, která mi bojkotuje kojení z prsu. Trvá to už dva dny, vždy když vidí prso nebo jí ho nabídnu do úst, tak začne hysterický pláč. Asi před týdnem mě poprvé kousla a já jsem bolestí řekla \\\“au\\\“ a pak jsem se jí snažila vysvětlit, že mě to bolelo. Nevím jestli to může mít spojitost, ale nic jiného mě nenapadá. Za tyto dva dny se mi ji podařilo nakojit z prsu jen dnes dopoledne, když usnula, tak se spánku jí prso nevadilo, ale když ji chci nakojit v noci, kdy je taky v polospánku, tak hrozně vyvádí a pláče. Vždy do končí tak, že musím použít odsavačku a mléko nabídnout v lahvi, to vypije a neprotestuje, ale pro mě je odsávání ubíjející 🙁 Můžete mi, prosím, poradit, co můžu udělat, jestli vůbec je šance, že se dcera zase chytne na prso…. Moc děkuji… Martina

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Vaše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….Ve vašem případě vše může souviset s leknutím nebo napomenutím u prsu.
Zkuste malou kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.Nabízejte prsa často a zkuste kojit v oblíbené  poloze. Rozhodně dítě do kojení nenuťte. Pokud se dcera nebude přisávat zvolte alernativní dokrm vašim odstříkaným mlékem. Buďte trpělivá a vytrvejte.