Odmítání prsa

Barbora zeptal se před 4 roky

Dobrý den, 
Prosím o radu ohledně kojení a laktace. Malý má 14 dnů, narodil se císařským řezem a já stále nekojím. Už v porodnici jsme měli problém s přisáváním, hrozně se u toho vzteká a odtahuje se ikdyž má hlad, takže dokrmujeme přes prst a stříkačku. Zkoušela jsem různé polohy kojení ale vždy je to stejné. Podle laktační poradkyně je technika kojení správná, bradavky už nebolí, prý je to prostě vztekloun. Zkoušeli jsme taky kojit pomocí hadičky u prsu a to se po dlouhém boji přisaje. Pro podporu laktace piju kojící čaje, hodně vody, mám homeopatika, začala jsem také pravidelně odsávat ale vždy pouze kolem 30ml. 
Prosím o radu jak můžu podpořit tvorbu mléka a jestli je ještě šance že bych začala plně kojit nebo alespoň víc odsávát. A čím může být způsobeno odmítání prsa. 
Děkuji za radu

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Neklid vašeho syna pravděpodobně souvisí s nedostatečnou tvorbou mléka.Zkoušejte ho dokrmovat stříkačkou a cévkou přímo u prsu.Měl by být spokojenější.Přikládejte ho v polospánku,určitě bude lépe spolupracovat.Nečekejte na to až bude křičet hlady.Tvorbu mléka si navyšujte častým odstříkáváním.