odmitani-prsu

Radana zeptal se před 4 roky

Dobrý den, má holčička má 3 měsíce a poslední dny se odmítá přisát na prso. Myslela jsem si že je to růstovým spurtem, protože nejdříve se prisala normalne a po pár minutách se začala rozčilovat, že ji mléko teče pomaleji. Je to ale čím dál tím horší a někdy se nechce přisát vůbec. V noci je to bez problémů ale přes den hlavně když je unavená, tak se neprisaje. Zkoušela jsem ji dát láhev a z ní pije bez problémů. Prosím o radu, nechci přestat kojit. Děkuji, Radana

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Váše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malou kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.Pokud se nebude chtít přisávat k prsu,dokrmujte alternativním způsobem,ne lahví.Podávání lahve, obzvláště pokud je bojkot způsobený horším tokem mléka, může případný bojkot pouze zhoršit.