Odmitani sani z jednoho prsu, vztekani se u prsu po cviceni

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníOdmitani sani z jednoho prsu, vztekani se u prsu po cviceni
Lucie Kovarikova zeptal se před 4 roky

Dobrý den, ráda bych se zeptala na dva problémy, s nimiž se při kojení potykam. Předem děkuji za odpovědi.
Mám 2,5 měsíční holčičku a plně kojim. Mala velmi dobře prospiva. Již asi od 4 týdnů upřednostňuje pravy prs. Na levém prse mám zplostelejsi bradavku a také z něj pomaleji teček mléko. Již asi měsíc se snažím zvysit množství mlicka v levém prse (odsávání po nocích, pijí caje podporující kojení, snažím se malou více prikladat), protoze tim, jak ho mala odmítá, je ho tam stále méně. Nyní jsech schopna malou uspokojit z levého prsa jen 1x za den a to ráno. Později během dne, když ji přiložim, tak ji to nestačí a musím ji nabídnout i prave. V noci ji k levemu prsu neprikladam, aby se nevztekala. A to je ten největší problém, protoze kdyz ji během dne nabídnu levý prs, velmi se vztekne a nechce potom jíst ani z druhého, z čehoz je potom velmi nevrla. (Pres den kojim po 2 až 3 hod, v noci po prve po 6ti a následném po 3 hod. Přes den i v noci kojim klasicky v sedě s pomocí kojiciho polstare. Jen čas od času kojim v leze. Mala má 6 kg a 60 cm.) Tato situace mezi trápí take kvůli výraznější asymetrii prsou.
Další problém, s nimž jsem se začala potýkat je zrejme nedostatek mléka po cvičení. Před dvěma týdny jsem začala cvičit (vacushape). Vzdy po cvičení se mala normální napije, ale na dalším krmení se hrozne u prsu vzteka a je jedno jestli u levého či u pravého. Snažím se cvičit tak, abych si udržela tepovku do 130 za min. (kvůli uvolňování kyseliny mlecne) nicméně jsem zjistila, pomocí odsávačky, že v prsou není po cvičení mléko. Za dvě hodinky se ale prsa (víceméně jenom prave) zase naliji a pokračujeme v papání už klasický. Je možné, že cvičení pozastavi tvorbu mléka? Nebo čim by to mohlo byt způsobeno? 
 
Omlouvám se za text s nedokonalou diakritikou.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Pokud dcera preferuje jeden prs a mléko z druhého ji nestačí, nabídněte ji při každém kojení obě prsa.Jestliže je dcera netrpělivá a nechce horší prs,přiložte ji nejdříve na lepší prs,aby se částečně zasytila,poté ji přiložte na horší prs a případně vraťte dopít na lepší,pravý prs.Horší prs můžete nabízet v polospánku dítěte,kdy lépe spolupracují.Kyselina mléčná po cvičení se může vyplavovat i při nižší tepové frekvenci.Je tedy možné,že dcera prs odmítá z důvodu změny chuti mléka.Běžné cvičení při kojení nevadí.Přístroj Vacushape neznáme,nedokážeme tedy říci jaký vliv může mít na tvorbu mléka.Pokud máte pocit,že máme po cvičení na tomto přístroji méně mléka,necvičte na něm, nebo si před cvičením odstříkejte jednu dávku MM,kterou po cvičení můžete dceři podat(ne lahví).