Odpolední kojení a změna intervalu

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníOdpolední kojení a změna intervalu
Lucie zeptal se před 3 roky

Dobrý den, 
prosím o radu. Mám doma 9ti týdenního chlapecka. Do teď pil po dvou hodinách, ale nástupem 9tydne už chce pít po 3-4 hodinách. Je možné, že se interval změní tak rychle, prakticky ze dne na den?
 A ještě jeden dotaz. Odpolední kojení je v pořádku, pije krásně a téměř nic nevyblinka. Ale odpoledne to z něj litá celkem dost, přijde mi jakoby byl najezeny z dopoledne a neměl moc hlad. Např. včera jsem ho nakojila ve dvě odpoledne a pak jsem mu dávala o půl šesté, ale to jen proto že byl čas, kdybych mu nedala, tak by podle mě bez jídla vydržel. Taky to pak z něho letělo ven. Je možné, že by měl ještě plne bříško po tak dlouho době? A mám tedy raději počkat až si sám řekne i kdyby to mělo být více jak 4hodiny? Mléka mám hodně a i rychle teče, tak je možné, že mu do bříška natece tolik, že mu to vydrží na delší dobu než 4hodiny? 
Jinak kojení trvá vždy 5-7 minut max. 10 a přibírá krásně v 9tydnech měl 6kg. 
Moc děkuji za odpovědi, 
Lucka

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 3 roky

Pokud syn prospívá a je spokojený kojte ho dle jeho přání.Do intervalů mu nezasahujte.Zvracení může opravdu souviset s tím,že syna krmíte když ještě nechce,nebo se silným vypuzovacím reflexem který jak píšete máte.Nechte tedy vše na dítěti a pokud by se zvracení nezlepšilo vše zkonzultujte s pediatrem.