odsávání vs klobouček

Eliška Novotná zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
chtěla jsem se s vámi poradit ohledně kojení. Mám doma 14 dní starou holčičku a již od porodnice bojuji s levým prsem, které má plochou bradavku. Již od porodnice tedy kojím z prsa pravého a levé odsávám – mléka mám dost v obou prsech. Občas zkouším k levému přiložit, ale malá si s ním neví rady. Koupila jsem si i klobouček, který se ze začátku zdál jako výhra, ale klobouček se mi při kojení trochu posouvá a drtí mi to bradavku. Takže jsem opět přešla k odsávání a snažím se aspoň jednou denně vydržet klobouček.
Bojím se však, abych kvůli kloboučku nepřišla o mléko. Názory se na to dost liší.
Prosím co je tak nejlepší možnost – kojit z jednoho a odsávat ploché? a nebo ty kloboučky? Ale to bych musela vymyslet jak je lépe uchytit, aby mi po dvorci necestovaly (mám značku NUK) a kojím zatím na fotbalistu.
Předem moc děkuji
E. Novotná

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

 Klobouček opravdu kojení může škodit tím, že může postupně snižovat tvorbu mléka a kazit techniku sání.Zkuste kojit v jiné poloze, kdy vy ležíte na zádech(nebo co nejvíce v záklonu) a dítě na vás.Většina dětí umí v této poloze i špatně vytažitelnou bradavku chytit a vytáhnout. Pozvěte si domů laktační poradkyni(seznam je na našich stránkách)a nechte si případně techniku kojení zkontrolovat.Jinak platí zásada: Když kojení nejde, raději kojit s kloboučkem než nekojit.Samozřejmě pokud ani s kloboučkem vám kojení z levého prsu nebude vyhovovat,odstříkávejte si a mléko ev.podávejte nějakým alternativním způsobem např. stříkačkou,lžičkou…