odstříkávání ve 2 měsících při nedostatku mléka

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Ostatniodstříkávání ve 2 měsících při nedostatku mléka
Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak funguje odstříkávání a zároveň krmení 2měsíčního chlapečka.
Už v porodnici byl dokrmován, jen výjimečně snědl plnou dávku, jinak mi ho vozili co 2 h a těch pár chybějících mililitrů dokrmili. Malý totiž nechtěl sát, pak jsem dostala klobouček a to se zlepšilo, ovšem usínal mi u toho (krmila jsem třeba i 30-45 minut).
Po příchodu domů jsem koupila Nutrilon a vždy mu pak chybějící dávku dodala. 2 dny injekční stříkačkou (s menší pomocí, ale spíš tahal sám), ovšem po kontrole u doktorky jsme přešli na lahvičku (ať se netrápíme oba – malý taháním a já kojením a vařením, nedělala bych pak prý nic jiného), s tím, že napřed zkoušet oba prsy, jeden prs max. 10 min a pak dokrmit… 
Mléka mám čím dál méně, spíš už ani to ne, nekojím na veřejnosti či před ostatními, takže mu dám prsa třeba 2x až 3x denně s tím, že se mi aspoň dotvoří mléko a je toho více (např. v noci nekojím a ráno je mléka více než když mu dám po 2 hodinách…). Včera mi v lékárně řekli (malý už má 2 měsíce), že mám dávat jeden prs, ať vyzkouším odsávačku (pujčila jsem si elektrickou medelu na týden). A rozloučit se, že bych se plně rozkojila… S tím počítám, jen bych ráda, aby třeba za celý den místo 40-60 ml jsem mohla dát malému aspoň 100 ml svého mléka. Taky jsem si koupila nějaký výrobek na podporu mléka (dříve jsem pila jen čaj pro kojící matky – nevěděla jsem, že bych měla ještě něco dalšího koupit).
Chci se zeptat, jak mám tedy postupovat u krmení? Dát malému prs, co nevysaje odsát odsávačkou a dokrmit nutrilonem? (s tím, že odsávání trvá déle, tak bych mu dávku dala až při dalším krmení případně až bude těch dávek více, že to bude dávat třeba 50 ml, že bych ho místo nutrilonem dokrmila nasbíraným odstrikanym mlekem?
Děkuju predem za radu a omlouvam se za dlouhy dotaz.
S pozdravem
M. Staňková