Opakované kojení za sebou

Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda nedělám něco špatně. Naše dnes 8 dní stará holčička vyžaduje opakované kojení za sebou. Kojím pak tak strašně dlouho. Vypadá to asi tak, že malá cca 30 min. saje, pak se odsaje, dám si ji k rameni kvůli odříhnutí, ale malá mi začne rameno ocumlávat a dožaduje se dalšího kojení. Toto někdy stačí zopakovat pouze jednou, třeba cca 15 minut, někdy kojení opakovat nemusím a malá usne, ale často toto opakujeme i 3krát, 4krát a každé sání trvá třeba i dalších 20 minut. Nevím, je-li toto důsledkem nějaké mé chyby nebo je to v pořádku. Všude se píše, ať novorozence přikládáme tak často, jak vyžaduje. Jen je pak pro mě strašně těžké cokoli naplánovat, protože nevím, jak dlouho budu kojit, někdy 45 min., někdy ale i 1 a půl hodiny. Dudlík nechci dávat a tak se snažím být trpělivá. Třeba je to jen přechodné a časem se to ustálí? Jen na předporodním kurzu nám říkali, že když kojení bude trvat déle jak 40 min., měli bychom to řešit, že asi něco bude asi špatně.
Také máme problém s odříhnutím, často, vlastně skoro nikdy si malá neodříhne. Nechám ji tedy odpočinou a tak cca po 15 minutách, když usne, ji dám do postýlky na bok.
Dále bych se chtěla zeptat, je-li v pořádku, že malou na kojení budím. Nestává se, že by se probudila sama. Přes den kojím cca po 3 hodinách, v noci po 4 hodinách.
Předem děkuji za odpověď