Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Pláč a vztekání při kojení

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníPláč a vztekání při kojení
Jana Šejdová zeptal se před 3 roky

Dobrý den,
mám 5měsíční holčičku. Plně kojím. Kojení bylo prazatím bez problémů. Poslední tři týdny se stává, že se miminko bez jakékoliv příčiny pustí prsu a začne plakat, vztekat se a prohýbat. Je těžké ji uklidnit. Stává se to na počátku kojení, ale i v průběhu nebo na konci. Prdíky jí jdou.  Nevím, co mám dělat. Snažila jsem se o zvýšení laktace. Piji čaj, užívám Femibion 3, hodně piji, užívám homeopatika. Prosím o radu.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 3 roky

Může se jednat o bojkot kojení, který je v tomto věku poměrně častý.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste dceru kojit v klidném prostředí.Prsy před kojením připravte nahřátím, promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci, kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu a i přes den v polospánku.Děti poté lépe spolupracují.