Pláč při kojení

Karolína zeptal se před 5 roky

Dobrý den. Mám sedmitýdenního syna. Již od narození je plně kojený, až do teď jsme neměli jediný problém (dostatek mléka, zdravé bradavky, bezbolestné kojení,..). Poslední tři dny však hlavně během dne (v noci problém nemáme) začne hodně plakat, jakmile zaznamená, že přijde na řadu kojení nebo když ho přikládám k prsu. Mléka mám stále dostatek a místo každého nepovedeného kojení odstříkávám a dávám mu to pak pomocí lahvičky. To mi však nepřijde jako dobré řešení.

Proto bych se ráda zeptala, čím může být tento problém způsoben a jak ho vyřešit?

Moc děkuji za odpověď.
Karolína

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Váš syn pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malého kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,nebo přes den v polospánku, kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.Pokud se dítě nechce přisávat a je třeba podávat dokrm VMM určitě doporučujeme dokrmovat  alternativním způsobem( stříkačka, lžička,…) ne lahví.Lahev může případné problémy s odmítáním prsu ještě zhoršit.