Pláč u kojení

Karla Paťhová zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
jsem maminka 2 měsíčnho chlapečka a poslední 3 týdny máme velké problémy s kojením. Do 6. týdne věku pil syn ukázkově. Kojení trvalo cca 30min, odříhnul si a zpravidla hned usnul. Zlom nastal po šestinedělí, kdy téměř každé kojení provází neskutečný pláč. Syn se přisaje a cca po 3 min se odtrhne a začne plakat….pláče tak, že se dusí a zajíkává se. Pomůže jen to, že ho začnu chovat a tišit. Po cca 10 – 15 min, kdy se uklidní se přisaje a už pije. Naše kojení ted trvá i 1 hodinu. Kojím na obě prsa a prsa střídám (někdy i pomůže vystříat prsa) Myslela jsem si, že mám málo mlíčka, ale syn příbírá pěkne. Koupila jsem si i kojeneckou váhu a syna vážim před a po kojení. V noci pije okolo 120 – 140ml přes den tak 80ml. V noci je kojení klidnější a syn pláče jen minimálně. (V noci se budí pouze 1) Nejhorší je situace odpoledne a večer. To je jeho pláč k nezastavení. Rodila jsem císařským řezem. Celé těhotenství jsem brala antibiotika a i ted po porodu jsem je již brala, ale ne soustavně (syn ted pláče i když atb neberu) Od CŘ mám problém s nadýmáním a musím užívat espumisan a Hylak. Co se týká prdíku u syna, tak jsem už vyzkoušela vše. Cvičíme s nožičkama, nahříváme bříško, mažu bříško Pupíkem, dávám syn na bříško, houpám ho, dávám ptobiotika Bio Gaia a kapiček jsem už vyzkoušela celou řadu (Espumisan, baby calm, Coliprev) Z tého situace jsem už naprosto vyčerpaná…dětská doktorka mi poradila přejít na UM, ale já chci z celého srdce kojit. Kdž vidim, jak je syn celý den hodný, směje se na nás a když mu dám prso, je takový řev, chce se mi brečet.

Budu velice ráda, za každičkou radu!
Děkuji za odpoveď.
S pozdravem Karla Paťhová

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Mohlo by se jednat o bojkot kojení.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malého kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsa před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,nebo předs den v polospávku dítěte, kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.Nabízejte prsa často a zkuste kojit v oblíbené  poloze. Rozhodně dítě do kojení nenuťte. Pokud se syn nebude přisávat, zvolte alernativní dokrm vašim odstříkaným mlékem(např. stříkačkou) Buďte trpělivá a vytrvejte.