Pláč u kojení, nemožnost pokračovat

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníPláč u kojení, nemožnost pokračovat
Klára Bulantová zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
při kojení mé 3,5 měsíce staré dcery se už dlouho objevuje pláč po cca 10 minutách kojení. Nejčastěji kojím v leže na boku (ale stane se to vždy i v dalších polohách). Dlouho jsem to připisovala bolení břicha, na které trpí, neboť se prohýbá a vrtí, při přetočení na záda to občas přešlo, při převrácení na bok opět pláč (nepomáhalo chování- nemohla být na rukách ve vodorovné poloze na zádech ani břichem ke mně).  Nedalo se tedy pokračovat kojit z prsu na boku, pokud to náhodou vyšlo skloněním se nad ní a vložením prsa do pusy, když byla na zádech, sát vydržela jen chvíli a pláč. Dávala jsem ji tedy odstříkané mléko z lahvičky (z předchozího kojení-po tom, kdy už to nešlo v žádné poloze, někdy i čaj) to si vzala, ale pořád se trošku svíjela. Zkouším vyměnit v průběhu pití lavičku za prso, ale při přiblížení prsu k puse pláč a dnes při znovu otočení na bok při pláči s podání čaje pláč ustal (tak to asi břicho nebylo). Občas se povede (po prvním breku) chvilku kojit ve stoje při chůzi. Zkoušela jsem i v momentě pláče udělat delší pauzu, řádově desítky minut, a pak se ke kojení vrátit, ale sála a po chvíli opět pláč. Při kojení v noci problémy nejsou.
Prsa střídám, kojím po cca 2-3 hodinách přes den, váha přibývá ukázkově, na břicho vyzkoušeno vše možné i nemožné..
Prosím o radu a předem děkuji za odpověď
Klára Bulantová

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Vaše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste ji kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,přes den v polospánku dítěte,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.Pokud se vám nepodaří nakojit,odstříkané mléko ji podejte alternativním způsobem např.z hrnečku,stříkačkou.Lahev se nedoporučuje.Z lahve mléko teče lépe a děti ji začnou preferovat před prsem.