Plné kojení a příkrmy

Zdenka Štorkánová zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
moc Vás prosím o radu. Můj syn měl porodní váhu 2910g a měřil 50cm. Dále to pokračovalo takto: v sedmi dnech měl 2810g, ve čtrnácti dnech 3130g a 51,5cm,  v sesti tydnech 3830g a 55cm,  ve třech měsících 4550g a 59,5cm a teď ve čtyřech měsících má 5130g a 61,5cm.
Bylo mi zastupujícím lékařem mého doktora sděleno, ze je stále na dolní hranici normy a ať již začnu s příkrmama k obědu zeleninu a večer kaši. Můžete mi prosím napsat váš názor na věc? Mě to přijde brzy a když ho budu večer cpát kaší nebudu mít pak méně mléka? Už takhle se malý budí na jídlo jen jednou za noc a pak až brzo ráno. Nerada bych mu zatěžovala trávení moc brzy ale zároveň samozřejmě nechci nic zanedbat.
Předem moc děkuji za radu.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Dle percentilových grafů pro kojené děti je váš syn mezi 10-25 percentilem,což je většina kojených dětí,.Průměrný denní váhový přírůstek do 4 měs.věku je 10g denně.V 5-6 měsíci 5g denně.Pokud tedy toto malý splňuje,roste do délky,má dostatek počůraných plen a je spokojený není důvod se znepokojovat.Předčasným zaváděním příkrmů se zahajuje postupné odstavování dítěte a může mít vliv i na snížení tvorby mléka.Pokud by syn neprospíval,jako první opatření se doporučuje přidat kojení.Více info o zavádění příkrmů najdete na našich stránkách.