Ploché bradavky

Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobrý den,
při prvním těhotenství jsem si nechala zkontrolovat prsa na kurzu o kojení, poradkyně mi řekla, že je vše v pořádku a že nebude problém. Ale byl. Po porodu se syn neměl vůbec čeho chytit. Bradavku zkrátka nenašel, i když se snažil. Dle rad personálu FN Motol jsme ihned koupili kloboučky a zkoušela jsem kojit s nimi. Malý se snažil, tahal, ale kojení se rozjíždělo velmi pomalu. Podle váhy byly i velké výkyvy v množství vypitého „mléka“. Z porodnice jsme odcházeli po týdnu s dokrmem. Porod byl přirozený a velmi rychlý. Asi po měsíci byl syn plně kojen, ale vydrželo to jen do jeho tří měsíců. Pak už zase začaly problémy, takže jsme museli občas dokrmovat. Bylo to náročné, protože jsem nikdy nevěděla, jestli se najedl dost nebo ne. Když jsem někam šla, musela jsem s sebou mít i vařenou vodu a UM. Měla jsem štěstí, protože mu nedělalo problém přecházet od prsu k lavi (Medela Calma) a zpět. Kojila jsem do 9 měsíců (občas s dokrmem), ke konci už bez kloboučků.
Nyní jsem ve 23TT druhého těhotenství, tak přemýšlím, zda nosit formovače. Gynekolog mi řekl, že můžou trochu pomoci, ale že je toho názoru, že prso je geneticky tvarované a příliš se s tím dělat nedá a doporučil mi tyto stránky.
Chtěla bych se Vás tedy zeptat na názor, zda mohl být problém v tom, že jsem kojila přes kloboučky nebo se někdy prostě mléka netvoří dost. A kdy je nejvyšší čas tyto „problémy“ řešit. Osobně vidím problém v tom, že bradavka někdy vyleze, dle mého názoru i relativně dost, ale někdy se celá „schová“, a i když se snažím „ji vytáhnout“,  tak nevyleze.
Předem děkuji za odpověď.
Mirka