Podpora laktace

Simona zeptal se před 4 roky

Dobrý den.
Synovi je 2,5 měsíce. Bohužel se narodil císařským řezem, takže byl 1. den krmen sestřičkami – vím, že byl v tu dobu nedostatek dárkyň MM, takže si myslím, že dostával UM. Od 2. dne jsem ho měla u sebe a kojila, pro dokrmení jsme si šli jednou denně večer. 4.den nás pustili domů, odpoledne kojení bez problémů, ale večer se malý odmítal přisát. Hodně mě mrzí, že jsem hned sáhla po UM 🙁  Další den jsem pořídila odsávačku, když se nechtěl přisát, dostal MM z láhve, ale od té doby byl stejně dokrmován. Přikládala jsem pořád, ale nestačilo mu to. Každé ráno jsem měla promočenou postel, přes den jsem měla na prsou plenu nebo v podprsence vložky, jelikož mi mléko teklo neustále. 
Asi před měsícem se mi prsa přestala nalévat, myslela jsem, že jde o srovnání množství mléka podle potřeb miminka, ale bylo hodně čím dál méně. Před 2 týdny jsem z obou prsů odsála už jen 30 ml, teď už neodsaju vůbec. Když si na bradavky mačknu, vyteče jen pár kapek. Přes noc mi prsa trochu ztvrdnou, malý se napije, ale do půl hodiny už křičí opět hlady. 
Prosím o radu, zda to ještě lze zachránit? Přikládám (ale malý prasy – kromě rána – odmítá, nebo si s nimi jen tak hraje),už jsem zkusila 2 čaje pro kojící matky, piju od Sunárku nápoj pro kojící matky.
Mockrát děkuji za radu. 🙂 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Nepíšete jak často kojíte,ale aby jste zvýšila tvorbu mléka, přikládejte dítě co nejčastěji 12x-15x za den.Prsa během jednoho kojení vícekrát vystřídejte. Nejlépe je s dítětem zalehnou a být s ním v kontaktu kůže na kůži, což vede ke zvýšení tvorby mléka. Mezi kojením 8x 10-15 min.odstříkávejte nejlépe elektrickou odsávačkou na dvě prsa. Na množství odstříkaného  mléka nezáleží. Pijte čaj pro kojící matky. Vyzkoušet můžete bylinky řecké seno a jestřabinu lékařskou ev. homeopatika Ricinus comunnis 5 CH.