Podpora tvorby mléka

Adéla Málková zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
ráda bych se poradila – mám 4m dceru, s největší pravděpodobností trpící alergií na bílkovinu kravského mléka (zatím nepotvrzeno lékařsky, pouze na základě pozorování reakcí na potraviny). Já sama jsem alergická na soju.
Potřebovala bych poradit, jaké je vhodné složení jídelníčku s přihlédnutím k její a mojí alergii a základním opatřením jako je vynechání nadýmavých potravin, aby bylo mléko kvalitní a stačilo ji. Piju kojící čaje, celkem vypiji asi 4 litry tekutin denně, mezi každým kojením se snažím něco malého sníst, na podporu laktace beru homeopatika.
Velice děkuji a doufám, že odpověď pomůže třeba i dalším maminkám ve stejné situaci.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Nepíšete, jaké má dcera zdravotní problémy.Alergie na bílkovinu kravského mléka není příliš častá.Přesto pokud si myslíte,že dcera tímto problémem trpí, vše je dobré před zahájením jakékoliv diety probrat s pediatrem, gastroenterologem nebo alergologem.Jinak se stravujte se pestře, vaše tělo si samo řekne na co má chuť.Pokud budete vědět, že si dáváte něco co by mohlo být hůře stravitelné( např. i káva,léky atd….) a vaši holčičku by to mohlo nadýmat dejte si to těsně po nakojení.V případě prokázání diagnózy stravování vaše a dcery proberte s výživovým poradcem,který vám jídelníček sestaví.