poloha při kojení, bojkot?

Martina zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
Pokusím se sepsat stručně celý můj příběh a dotaz:) Mám doma holčičku, které budou zítra 4 měsíce. Od začátku je plně kojena a se začátky kojení nebyl žádný problém. Ze začátku ji trochu trápilo bříško, což jsem zkoušela řešit kapičkami, ale efekt jsem moc neviděla, tak jsem je vysadila a aktivně masírovala a houpala bříško. Problémy, dá se říct vymizely kolem 2,5 měsíce. Nicméně od třetího měsíce nastal trochu problém. Mala přestala kakat a když už se po týdnu opravdu hodně kroutila a kojení byl „boj“ protože po chvilce co pila začala plakat a kroutit se, tak jsem ji dala na doporučení Mudr glycerinový čípek, který zabral, ale další týden to samé….po třech týdnech jsem ji nasadila probiotika swiss a teď poslední týden kaká zase denně. Nicméně tu dobu, kdy se hodně kroutila a plakala, jsem vypozorovala, že kdy se relativně v klidu nakojí je, když leží na zádech a já vedle na boku kojím z horního prsu, případně i občas spouštím mléko stimulací bradavek. Nevím, zda to bylo vše způsobené bolestí bříška, nebo možná počínající bojkot, nicméně teď jsme ve fázi, kdy kaká, takže by ji bříško extra bolet nemělo, ale i tak jsou některá kojení hrůza. Defacto ji nenakojím jinak než v leže, resp některá kojení během dne jsou úplně ok v sedě, ale jakmile jsme někde venku, tak jen vidí prso a řev že nechce, i když už mléko teče a stříká samo. Třeba dnes jsem kojila naposledy v 11:00 a pak venku 4x nabízela a vždy, jen co viděla prso tak začala řvát. Doma v 16:00 jsem opět nabídla v sedě a řev, tak jsem ji položila a lehla si vedle a prso si vzala hned a hezky pila. Vydržela tedy 5h bez jídla a ani hlady neplakala. Nemáte prosím nějakou radu, jak ji přimět na kojení v sedě? Je možné, že těch 5h opravdu neměla hlad? Mám trochu pocit, že kdybych ji prso aktivně nenabízele a čekala až si sama řekne, že má hlad, tak kojím tak 4x denně…..Jinak flašku nedávám, dudlík má minimálně, občas na usnutí, když je přešlá…Mléka bych řekla že mám dost, často se mi spouští i samo. Moc děkuji

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Váše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malou kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,nebo když je rozespalá,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.