Přestávka v kojení, náhrada za kojení

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: OstatniPřestávka v kojení, náhrada za kojení
Martina Novotná zeptal se před 5 roky

Dobrý den.
Ráda bych se znovu zeptala na možnost přestávky v kojení. Mám nyní roční dceru, která dobře prospívá a kojím jí teď 3x denně. V květnu a v červnu odjíždím bez dcery vždy na tři dny (víkendy) mimo domov, přičemž do té doby snížím kojení na dvě za 24 hodin. Ráda bych se zeptala, zda bude i při takové frekvenci kojení potřeba mléko odstříkávat? Moje představa je taková, že bych v pátek ráno nakojila a pak až v neděli večer.
Zároveň bych se také chtěla zeptat, co by měl manžel dceři podávat místo kojení. Nikdy jsme jí nedávali umělé mléko a v prvních měsících jejího života jsem jednu dobu zmrazovala odstříkané mléko, které ale později nikdy nechtěla. Dcera pije hodně vody, ale nejsem si jistá, jestli to stačí.
 
Jako poslední bych se ráda zeptala, jaký vliv by měl v mém případě alkohol na kojení. Ráda bych si v sobotu večer dala pivo s tím, že v neděli večer už bych zase chtěla kojila. Je to reálné, a niž bych ohrozila kojenou dceru?
 
Předem děkuji za odpověď a zdravím Vás.
Martina 
 
 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

V tomto věku již nemusí dítě dostávat umělou výživu,ale může pít kravské mléko.Denní příjem mléčných výrobků,až nebudete kojit by se měl pohybovat kolem 200-400ml. /např. 150ml mléka = 150ml jogurtu nebo 50g sýru+ tekutiny(voda,čaj).To jak prsa budou reagovat na takto dlouhou pauzu je individuální.Určitě by jsme vám doporučili alespoň 1 x denně odstříkávat.V případě nalitých prsů častěji,do úlevy.Po vypití alkoholu se maximální hladina v krvi objevuje po 30-90min.