Při kojení kouše a v sedě se odmítá přisát

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníPři kojení kouše a v sedě se odmítá přisát
Anonymní zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
protože už jste mi ze začátku hodně pomohli, ráda bych se na vás znovu obrátila 🙂
Mám syna – bude mu 7 měsíců. Od začátku bojujeme s kojením. Začátky byly hrozné – strašné bolesti bradavek, záněty apod….pak najednou klid a cca 3 měsíce paráda…Stále kojím, teď dlabe ještě příkrmy, ale tomu tedy moc nedá – kromě oběda, to sní celkem pěknou porci. V noci kojím cca 3-4krát, do toho se několikrát vzbudí, ale jen se ujistit, že není sám. Má něco okolo 10ti kg, takže prospívá až moc.. 🙂
Můj problém tedy je – nechci přestat kojit, ale zas se vrací bolestivost bradavek a to z toho důvodu, že mě Matěj začal kousat. Má čerstvě 2 spodní zuby a občas je použije. Rychle a pevně stiskne, není moc šance to vychytat. Pokud se na něj podívám a důrazně mu řeknu, že ne (nekřičím, nemračím se….), kouká na mě jak vyvoraná myška a buď se začne smát 🙂 a nebo brečet….Jenže já mám pak problém mu prs opětovně nabídnout. Levá bradavka už bolí sama od sebe. Co s tím? Dá se to nějak vyřešit aniž bych ho musela odstavit? To si totiž nedovedu představit, dudlík naprosto odmítá, lahvičku taky – jako kdyby z ní neuměl pít, nesaje, jen to kouše.
Další věc je ta, že povětšinu času kojím v leže. Takže jak ho chci nakojit, když sedím (např. když nejsme doma nebo přes den), tak to absolutně odmítá..,Snaží se zvedat hlavičku, kroutí se, brečí, vrčí, no prostě nenakojim ho…Pak si ale lehnu, on také a v pohodě (když pominu kousání 🙂 ) se nají. Co dělám špatně?
 
Moc děkuji a přeju krásný den.
Jana