Příliš dlouhé kojení

Karin zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
mám čtrnáctidenního chlapečka a od začátku máme problémy s kojením. Přisál se poprvé bez problému, ale během našich prvních 2 týdnů jsem měla zánět prsu, udělaly se mi také velké strupy na bradavkách – proto kojíme s kloboučky. Problém je, že nám standartně jedna doba kojení trvá 1 až 2 hodiny, často ani po 2 hodinách nemá dost a já mu pak, často vyčerpaná, na radu lékařky dávám příkrm. 
Nevím, čím to je, mléko mi s prsou teče po kapkách, snažím se rozmasírovávat ve vaně a odstřikovat, aby se mi prsa znovu nezanítila, je to občas marný boj. Navíc nechápu, když cítím, že malý saje, proč pořád pláče hlady. Zdálo se mi v minulých 2 dnech, že se situace malinko lepší, ale dnes jsem opět zoufalá, ani po hodině a půl nemáme nakojeno.
Prosím o radu.
S pozdravem
Karin

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Pokud syn pije takto dlouho a máte poničená prsa je pravděpodobně problém v technice,tvorbě mléka nebo syn saje neefektivně.Nechte si kojení zkontrolovat laktační poradkyní-seznam je na našich stránkách.Pokuste se odbourat klobouček.Může snižovat tvorbu mléka a kazit techniku sání.Půjčte si váhu a zkuste si kojení zvážit,aby jste věděla kolik si malý vypije z prsu mléka.Pro zvyšování tvorby mléka se doporučuje kojit často(10-12x denně)30-45 min.z obou prsů.Poté se doporučuje ještě odstříkávat.