problem-s-kojenim

Barbora zeptal se před 4 roky

Dobrý den, mám dotaz ohledně kojení, malé je 10 měsíců, ale po očkování se z ničeho nic u kojení začne vztekat a už se nechce přisát, ale brečí, protože má pořád hlad, tak musím udělat UM. Je možné, že už jí moje mléko nestačí? I když v noci a ráno jí stačí a bez problémů se přisaje? Ale přes den se nechce přisát. Mám zkusit odstrikavat? Obnoví se tvorba mléka, aby to malé stačilo?  Děkuji moc za odpověď. 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Váše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….Někdy děti mohou kojení bojkotovat i po prodělaném očkování.
Zkuste malou kojit v klidném prostředí.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,nebo v polospánku,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu. Pokud se dcera nebude chtít přisávat,odstříkávejte a podávejte mléko dceři např.z hrníčku s pítkem.Odstříkáváním si také navýšíte tvorbu mléka,pokud by ho bylo méně.