problém s kojením

Katka zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o radu. Mám 7 týdenní holčičku, narozenou císařským řezem. V porodnici jsme se rozkojili a přibývala, ale za 2. týden nám nepřibrala a naopak zhubla 50 g (nevážili jsme ji), možná to bylo i tím, že jsem brala antibiotika na zánět močových cest. Po radě doktorky od té doby dokrmujeme, nyní střídavě po každém kojení 30 nebo 50 ml, kojíme každé 3 hod přes den (doktorka tvrdí, že ji nemám přikládat dřív, aby vyhladověla) a v noci cca po 4,5 hod. Neodstříkávám. Poslední dobou začala po kojení víc ublinkávat a nechtěla spát a vypadalo to, že už příkrm nebude potřebovat, namátkou jsem ji při jendom kojení zvážila a vypila dokonce 200 ml. Jinak ale často u kojení usíná a vypije jen 50 – 80 ml. Zkusila jsem ji teď dva dny příkrm nedávat a zase nepřibírala. Porodní hmotnost byla 3,7 kg a nyní váží 4,6 kg.
Uměli byste mi prosím poradit, jak se příkrmu zbavit? Je vhodné odstříkávat nebo kojit častěji? Případně doporučit odsávačku (slyšela jsem, že mnoha ženám nefungovala).
Moc děkuji

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Zavedení dokrmu bývá krokem ke snížení tvorby mléka.Pokud by skutečně dítě neprospívalo, má se doporučit nejdříve navýšení počtu kojení.Dítě kojit co 2-3 hod. i častěji ve dne v noci, prsa během kojení 4x vystřídat, mezi kojením 8x odstříkávat každý prs alespoň 10 minut.V případě dokrmu dokrmovat alternativním způsobem,ne lahví.Pokud se již dokrm podává,odbourává se postupně,určitě ne najednou, jinak se to promítne na váze miminka.