Problém s kojením

Adriana Přibylová zeptal se před 7 měsíci

Dobrý den, mám dotaz ohledně kojení. Mám sedmitýdenní miminko, již něco málo přes týden se špatně přisává, když se přisaje, tak se několikrát odtrhne od prsu, rozčiluje se, pláče. Snažím se dávat k prsu co tři hodiny. A to mu někdy vysloveně nutím. V noci pije krásně, spíš proto, že je rozespalý. Máte kontakt na laktační poradkyni, která by byla ochotná se sejít i přes covid situaci? Jednu jsem u nás ve městě kontaktovala, ale sejít se kvůli corony nechce. Děkuji Přibylová

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 7 měsíci

Váš syn pravděpodobně kojení bojkotuje. Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malého kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu a i přes den kojte v polospánku dítěte. Do kojení ho nenuťte, mohlo by to vše ještě zhoršit. Kontakt na poradkyni bohužel nemáme, vždy je třeba se domluvit na podmínkách a na tom, zda dochází domů s danou poradkyní.