Problém s kojenim

Mirka zeptal se před 4 roky

Dobry den,
mam 3mesicni holcicku, plné kojim. Co se ale tyče mého dotazu je, ze po kojení si odrihne jen malinkato a hlavne po kojení dam malou do vibracniho sedatko a jedine co děla je, ze strašně moc slinta a neustále si cumla ručičky az to hrozne mlaska. Mam obavy, ze ji uz mateřské mléko nestačí. 
Prosim poraďte jestli mam začít prikrmovat UM. 
Mam odsavacku, ale je mi úplně k prdu. Žádné mléko mi to neodsaje a když se pokousim rukou mackat bradavku jako nam to říkali v porodnici, vymackam jen krapet a uz mi nic z prsa nejde.
Moc dekuji 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Důležité je, zda dcera prospívá,je spokojená a má dostatek počůraných plen.Děti potřebují sát a sání si vychutnávají.U některých je tato potřeba výraznější než u jiných.Kojenci mají tendenci vykazovat sací aktivitu nejvíce, když jsou unavení,znudění,nebo potřebují pohodlí. Děti které si sají palec,ruku jsou schopné už od raného věku si plnit vlastní potřeby sání.Tyto děti usnou snadněji a spí lépe než děti,které si palec necucají.Mnoho rodičů se obává,že se cucání place neodstraní ve vhodném věku.Velká většina dětí přestane cucat palec spontálně, když se učí novým dovednostem, které poslouží jako náhrada za útěchu sáním.Pokud máte pocit,že je dcera hladová a neprospívá vše proberte s pediatrem.