Problém s kojenim

Dáša zeptal se před 4 roky

Dobrý den, mám doma 11 ti denní dvojčátka. Jedna holčička váží 3100 g a jen ji kojím. Saje tak zhruba 15-20 min, pak už u toho usíná a prso už nechce. Dám jí odříhnout, odříhne a v ruce mi usne. Položim jí tedy do postýlky a během dvou minut řev a rve si ručičky do pusinky. Když jí ještě dám prso, tak se přisaje třeba jen na 3-5 minut a zase u toho usíná. Zase jí položím do postýlky, po dvou minutách zase řev. Takhle se to opakuje třeba i několik hodin v kuse. Jinak hysterický řev. Frekvence kojení cca. po 3 hodinách. A když ji vzbudím na kojení, tak pak právě řve, hlavně v noci. Mám tedy budit, i když spokojeně spinká nebo počkat až se vzbudí a o jídlo si řekne? 
Druhá holčička je menší, má 2140 g, ta saje tak 5-15 min., musím jí na kojení budit (cca. po 2-3 hodinách), jak jí vzbudím, tak je unavená a u prsa mi usíná. Snažím se budit, moc to nefunguje. Dávám pak ještě přímkrm 30 ml bebu. 
Jak často mám kojit? Musím obě budit, i když ta větší hezky spinká a jídla se nedožaduje? Přijde mi, že v jednom kuse kojím a s dvojčaty je to skutečně  vyčerpávající. Může jít o růstový spurt? Děkuji za odpověď. Dáša

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Nepíšete ,zda holčičky prospívají a kolik je množství vypitého mléka z prsu,zda mají dostatečný počet počůraných plen a stoliček.Pozvěte si domů laktační poradkyni(nejlépe z klubu dvojčat a vícerčat),která se podívá na techniku kojení a zjistí ,zda je sání vašich holčiček efektivní.U větší dcery pokud bude prospívat a hlásit se ke kojení min.8x denně ji do intervalů v kojení nemusíte zasahovat.Druhou dceru vzhledem k její nízké váze a k tomu,že jak píšete je spavá je třeba ji budit a často kojit + ev.dokrmovat.