Problém s tvorbou mléka po císařském řezu

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníProblém s tvorbou mléka po císařském řezu
Barbora Franková zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
v pátek 19.5. jsem porodila císařským řezem. Od středy jsme s miminkem doma, s tím že nám bylo řečeno, že máme dokrmovat, protože mléka nemám dostatek. Příkrmy jsem se snažila omezit, na co nejmenší množství. Ale mám pocit, že mléka stále nemám dostatek. Když prcka nakojím je více plačtivý a pořád hledá prs, i když před pár minutami u prsa usínal. Když už pláče hodně, podám příkrm. 
Dnešní příklad, prcka jsem začala v kojit v 5 hodin, cca 5:45 jsem kojení ukončila, když u prsa usnul a potom jsem si šla odstříkat mléko a odstříkala jsem cca 10ml.
Můžete mi poradit, jak se pokusit zvýšit tvorbu mléka?není už 7 den po císařském řezu pozdě?
Předem moc děkuji

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

7 dní po cířaském řezu určitě ještě lze tvorbu mléka navýšit. Aby jste tedy zvýšila tvorbu mléka, přikládejte dítě co nejčastěji 12x-15x za den.Prsa během jednoho kojení vícekrát vystřídejte. Nejlépe je s dítětem zalehnou a být s ním v kontaktu kůže na kůži, což vede ke zvýšení tvorby mléka. Mezi kojením 8x 10-15 min.odstříkávejte nejlépe elektrickou odsávačkou na dvě prsa. Na množství odstříkaného  mléka nezáleží. Pijte čaj pro kojící matky. Vyzkoušet můžete bylinky řecké seno a jestřabinu lékařskou ev. homeopatika Ricinus comunnis 5 CH.Určitě by bylo dobré malému dokrm nepodávat lahví, ale nějakým alternativním způsobem nejlépe cévkou u prsu.Z lahve mléko teče lépe a rychleji a děti poté lahev preferují před prsem. Pozvěte si ev.domů laktační poradkyni(seznam je na našich stránkách)a nechte si od ní tento dokrm ukázat.