Problémy s kojením po 6nedělí

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníProblémy s kojením po 6nedělí
Věrka Bořutová zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ohledně kojení mého 6týdenního chlapečka, který je od narození hrozný savec. Kojím od narození téměř co 2h. a to i v noci. Nyní mi přijde, že se u prsu vzteká, že mám buď málo mléka a nebo si jej neumí z prsa vytáhnout. Slyšela jsem, že po  šestinedělí se mléko trošku jinak tvoří,ale nevím, jestli je to pravda. Spíš mi přijde, že náš malý má prostě hlad. Proto se chci zeptat, jestli ricinus comunis mohu užívat třeba i každý den 5granulí ráno i třeba několik měsíců při kojení?
Jsem druhorodička, techniku kojení máme dobrou. U první dcery jsem kojila plně do 3měsíců, poté jsem musela začít dokrmovat, nestačilo jí to. Proto se chci zeptat, jestli je pravda, že mléko může být hladové? A jak tomuto problému předcházet? Strašně ráda bych kojila, bohužel u prvního dítěte se mi to nepovedlo, ale nyní se také nechci  vzdát. Přes den piju hodně,nyní až 2,5-4litry denně. 
 
děkuji moc za radu 🙂
 
Věrka bořutová

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Pokud malému pouze mléko z prsů špatně teče, před kojením si prs nahřejte, promasírujte. Aby jste zvýšila tvorbu mléka, je dobře dítě přikládat co nejčastěji klidně i 12x-15x za den.Prsa během jednoho kojení vícekrát vystřídejte. Nejlépe je s dítětem zalehnou a být s ním v kontaktu kůže na kůži, což vede ke zvýšení tvorby mléka. Mezi kojením 8x 10-15 min.odstříkávejte nejlépe elektrickou odsávačkou na dvě prsa. Na množství odstříkaného  mléka nezáleží. Pijte čaj pro kojící matky. Vyzkoušet můžete bylinky řecké seno a jestřabinu lékařská . Homeopatika Ricinus comunnis 5 CH se užívají 3-5x denně 5 granulí do nástupu laktace.Poté se doporučují vysazovat postupně(2x5granulí a 1x5granulí).Užívání můžete opakovat kdykoliv během laktace, nastane-li snížení sekrece mateřského mléka.Pokud se stravujete pestře je vaše mléko určitě v pořádku.