problemy-pri-kojeni

Barbora zeptal se před 5 roky

Dobry den, potrebovala bych poradit: moje 2,5 mesicni, dosud plne kojena holcicka ma najednou problem s prisatim, bere si prso a v zapeti je odmita, saje dobre vzdy jen chvili a pak si takhle zacne s prsem hrat a pritom place, jako by se rozcilova, chtela vice mleka. Kdyz ji odpojim spusti rev. Pritom se mi zda, ze v prsou mleko je, ale ona ho nechce vysat. Trva to jiz nejakou dobu a ted se zhorsilo. Ma jak kdyby cim dal tim vetsi hlad. Uz jsme byly na peti kojenich za den a ted jsme zpatky na sedmi a je to pokazde velmi frustrujici pro ni i pro mne. Dari se mi ji nakojit jen neustalym stridanim prsou. Zvlast z jednoho si ale skoro nevezme. Znamena to, ze mam malo mleka? Mam se pokusit odstrikat a dat ji mleko z lahve? Vcera jsem ji dala trochu rozmrazeneho, protoze uz jsem byla zoufala, s lahvi problem nemela. Dekuji moc za radu. BC

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Váše dcerka pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste ji kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu. V případě,že dcerka bude prso odmítat a nepodaří se vám ji nakojit, dokrmte ji alternativně.Lahev nedoporučujeme.Z lahve mléko teče rychleji,děti ji začnou preferovat a bojkot prsu by se mohl ještě zhoršit.