Problémy s kojením

Lucie zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
po týdnu v porodnici (žloutenka) nás pustili domů, v porodnici před propuštěním bylo vše v pořádku, dcera pila víc a víc a přibírala, nicméně jsme doma druhý den a malá pomalu přestává pít. Vždy se přisaje, chvíli pije a po pár minutách přestane a usíná. Problém je, že pije méně než v porodnici, snažím se jí neustále budit a trochu ji pošťuchovat k pití, ale to funguje méně a méně. Částečně mi přijde, že se hodně zalyká vzduchem (hodně odříhává a více prdí) a možná proto již nemá pocit že má hlad.
Bojím se, aby se to nepodepsalo na váze (u pediatra jsme byli jedinkrát zatím, po dvou dnech doma „přibrala“ 10 gramů oproti poslední váze v porodnici) a zdraví. Malá si neříká o jídlo, nepůsobí dojmem hladu, nicméně fakt že pije o dost méně než v porodnici nemůže být nic dobrého.
Děkuji za reakci. L

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Děti, které mají žloutenku jsou spavější. Je vhodné děťátko na kojení ještě nějakou dobu než žloutenka úplně odezní budit. Počet kojení by neměl klesnout pod 8 kojení za den. Pomůže miminko na kojení vysvléct, kojit ho více v sedě, prostřídávat prsy i několikrát během kojení, aby se m více u prsu snažilo. Ukazatelem toho, že mimko má dostatek mléka, je samozřejmě prosívání , orientačně také  množství pomočených plen ( 6-8x/ den) a množství stoliček ( 2-3x / den). Kdyby se situace nelepšila, doporučuji kontaktovat odborníka ( pediatr, laktační poradkyně), který zkontroluje kojení i kvůli případnému na polykání více vzduchu jak píšete.