Problémy s rozkojením

Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobrý den,
mám dotaz ohledně problému s rozkojením. Malému jsou tři týdny. Snažím se ho kojit. V porodnici jsme měli problémy a tak jsme bohužel dostávali příkrm. Teď se ale normálně přisaje na obě prsa a saje. Kojím s kloboučky, protože bez nich je kojení velmi bolestivé. Kolikrát se malý od prosa odtáhl a v kloboučku mléko bylo, tekže zřejmě něco vypít musí. Akorát nevím, kolik si vezme. Po kojení ho vždycky ještě dokrmím Nutrilonem- dávám mu 40ml. Někdy se zdá, že je po jídle spokojený a po chvilce usne. Jindy ale začne vřískat a pak ho musím dlouho uspávat. Jsem z toho zoufalá a všechno přisuzuji hladu a nedostatku mléka ode mě. Může se však prý jednat i o prdíky. Malý totiž při naříkání kope nožičkama a háže ručičkama. Nebo by mohlo jít o alergii na laktózu. V poslední době jsem do sebe doslova cpala jogurty kvůli zvýšení laktace.
Také se snažím odsávat. Mám elektrickou odsávačku, moc mléka ale neodsaju. Ale dočetla jsem se, že to nemusí být ukazatel nedostatku mléka… Zdá se mi jakobych měla mléka pokaždé jiné množství a v závislosti na tom má malý buď ještě hlad anebo mu to stačí. Dokonce mi i mléko z prsou někdy samo odkapává, když je čas kojení. A když kojím z jednoho prsu, z druhého mi mléko také kape. Když si prso zmáčknu, tak pokaždé mléko kape, někdy i slabě stříká, takže tam nějaké určitě je.
Už jsem z toho opravdu zoufalá a nevím, co bych ještě měla udělat, abychom se mohli pořádně rozkojit :-(. Kupuji si Ricinus communis, piji meltu a čaje na podporu laktace. Zdá se mi, že se to trochu posunulo a mléka je o něco víc, ale není to žádná sláva. Myslíte, že je ještě možné, aby se kojení pořádně rozjelo?? Co bych pro to měla ještě udělat?? Už se i děsím kontrolního kojení. Jen slyším, že malého zvážíme před a po kojení a automaticky si říkám, že zase nic nevypije… A to je asi ten problém, který mi to pak zastaví anebo sníží.
Předem Vám velice děkuji za jakoukoliv radu a pomoc!!!