Rocni dítě chce jen MM

Martina zeptal se před 4 roky

Dobrý večer, mám téměř 13mesicni holčičku. Od samého začátku jsem s kojením neměla problém. Krásně  prospívá,, má skoro 12kg. První příkrm dostala v 5,5mesicich. Vůbec jí to nechutnalo, po pár dnech zkoušení a stálého odmítání jsem vždy dala týden, dva pauzu a zase zkoušela příkrmy. Na milost je vzala v cca 10mesich, kdy ale nikdy nesnedla celou porci, stále byla dokojovana. A když rostly zuby, byl s příkrmy konec. Zuby ji rostou od 5.mesice. Teď, v roce, začala jíst celkem hezky. Ale kojení stále převažovalo. Ráno kojení, oběd – vývary (snědla kolem160g), svačina bílý jogurt, nebo  ovocná kapsička (většinou to snědla celé,ne vždy), večer a v noci dle potřeby kojení. Je hodně vybíravá, moc toho není co sni…Obědy začala jíst proto, protoze před spaním prso nedostala a šla spát hladova…:(…. Nátlak okolí byl hrozný, že to není kojenec ale batole, že jsem málo tvrdá atd…
Teď opět začaly růst zuby a s jídlem je opět konec… Do toho horečky nad 38st od zubů, nemůžu ji přeci nechávat hlady… takže opět je PLNĚ kojena.
Jsem z toho nešťastná, nechce jíst,chce jen prso, už mi sahá i do výstřihu když má hlad. Nejvíc mě trápí řeči a poznámky okolí… jen chci dodat, že kojení mi nevadí, neobtezuje, kojim ji ráda.
Co mám dělat? Začne někdy jíst? Je řešení dát jí UM ? Nechce žádné instantni kaše, pečivo, lipanky… bojím se , že s UM by to byl taky boj…
Děkuji za odpověď

Laktační liga Personál odpovězeno před 4 roky

důležité je jak to cítíte vy a ne okolí. Dítě do jídla nenuťte. Nabízejte častěji, ale nenuťte. Určitě se časem vše upraví. Některé děti jsou v přijímání stravy velmi konzervativní. Netrapte se velikostí porcí, které vaše dítě sní. Některé dny může být dítě hladovější a sní, co mu nabídnete, jindy zase příkrmy bojkotuje. Důležitá je pestrost příkrmů. Nic se nestane, když dítěti dovolíte, aby se samo nakrmilo rukama z tácu nebo misky. Velmi důležité je také společné stolování. Dítě vás bude napodobovat. Je naprosto normální, že nemocné dítě odmítá jídlo a chce jenom pít. Dát umělé mléko není určitě řešení. I v tomto období je mateřské mléko dobrým zdrojem výživových a obranných látek a nesmí se zapomínat na psychologické aspekty kojení. Záleží jen na vás a na dítěti, jak dlouho bude kojeno. Když se vás okolí bude ptát, kdy už s kojením přestanete, řekněte obecně, že na tom pracujete a dělejte si to dál podle sebe.