Jak rozkojit jedno prso

Miroslava Červinková zeptal se před 4 roky

Dobrý den. Mám druhého syna (nyní necelých 6m) a kojíme více než dostatečně, ale jen z jednoho prsu. Ve druhém se mi opakují záněty. Od porodu již 4x jsem měla ATB. Už v porodnici se mi nalévalo P prso mnohem více než L. Domů jsem odcházela s prvními ATB. Po ATB se to vždy zklidní, ale týden max dva po dobrání se problémy začnou opakovat. Podle kontrol a více lékařů, je vše v pořádku. Nenalezli žádnou abnormalitu. Někdo říká, že je to normální, někdo že se to stává vyjímečně, jiný že to mám v hlavě a že jsem si laktaci zbrzdila sama. Malého kojím, jak si řekne. Mléka mám na rozdávání! Ráda bych vyřešila sitaci, kdy se mi v L prsu tvoří tak 5-10ml za 2-3dny. Nějak ale nejsem schopna poznat kdy se to zrovna utvoří – a pak mi to většinou zatvrdne. Poradíte mi prosím co s tím? Jestli nějak úplně zastavit tuto stranu nebo jak ji více povzbudit, abych alespoň poznala, že se tam něco děje.
Zkouším spát s malým, aby měl k danému prsu přístup, zkouším ho „oblbnout“ polohami, cévkou, ale mohužel se ani rozespalý tohoto prsa nechce chytit. Přisávat se umí bravurně, ale jen na tu P stranu.
Problém sjem měla již s prvním synem, kdy jsem kojila před 3 roky, do dvou let to bylo v poměru 35:65% (L:P) odhadem, pak to začalo ubývat 20:80% až mi zbylo jen P na poslední půl rok. 
Předem moc děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Jestliže tato situace trvá již 6 měsíců a nenastalo žádné zlepšení,šance na rozkojení problematického prsu není velká.Pokud dítěti stačí mléko z jednoho prsu, není důvod se trápit.Stává se, že maminky kojí pouze z jednoho prsu po celou dobu kojení(1 rok i déle).Pokud se rozhodnete laktaci v problematickém prsu úplně zastavit,prs často chlaďte,ledujte.