Sladke pri kojeni, odmítání prikrmu

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Výživa kojící ženySladke pri kojeni, odmítání prikrmu
Eliška zeptal se před 2 roky

Dobrý den, mám 2 dotazy.
První ohledne mého nezvladatelneho mlsani.
Malému bude 10 měsíců a já mám potřebu každý den sníst opravdu velké množství sladkého, nemůže mu to nějak ublížit, není sice tabulkový, má od 5 měsíce 10 kg a teď v 10 měsících má 10,5 kg, je ho kus, jestli mu mě bohužel špatně návyky nemohli nějak uskodit, ale nemohu si pomoci.
Druhý dotaz, začali jsme pozvolna s prikrmy od 5 měsíce na doporiceni pediatricky,  syn ale jídlo odmítal, počkala jsem další měsíc,jenže odmítal zase, zkoušela jsem vše možné,odmita i přesnídávky, banan, teď už se situace zlepšuje, ale pořád neji kolik by měl, kaše nedávám vůbec, doktorka mě straší, že bude chudokrevny, ale on je schopen klidně zacit zvracet,tak mu to nenutim.
Děkuji, Ela

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 2 roky

Netrapte se velikostí porcí, které vaše dítě sní.Některé dny může být hladovější a sní, co mu nabídnete, jindy zase nemusí mít zájem o nic. Zkuste vše nechat na dítěti a krmte ho podle jeho hladu.Ke krmení používejte měkkou a mělkou lžičku. Nic se nestane, když dítěti dovolíte, aby se samo krmilo rukama z tácu z jídlem či misky.Některým dětem při krmení lžičkou chybí tělesný kontakt, který má při kojení.Zkuste si posadit dítě na klín, lžičkou nabídnout trochu vašeho mléka, aby si na lžičku zvyklo, nebo zkuste vaše mléko malému přistříknout do příkrmu.Důležité je vědět, že každý problém s jídlem má i své řešení. Důležité je nepanikařit a přizpůsobit se tempu miminka.Vše co sníte se dostává v určitém množství do mléka.Je tedy určitě lépe se stravovat pestře a zdravě a množství sladkého alespoň trochu omezit.