Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

spatne-prisati

Karolstrihla zeptal se před 4 roky

Dobrý den, asi před měsícem se mi malá začala hrozně kroutit u prsa. Myslela jsem, že se to časem zlepší, že je to jen období a bude líp. Bohužel je hůř. Kojení ve většině případů končí pláčem. Psala jsem LP a psala mi, že je to tokem mléka a že máme špatné přisátí. Malé jsou 3 měsíce. Chtěla jsem se zeptat, zda je nějaká šance, že se ještě v tomto věku naučíme správně kojit. Strašně chci kojit do samoodstavu. Chci ji dát to nejlepší. Mrzí mě, že jsme se to špatně naučily 😞. Střídám prsa i polohy. Je to téměř nadlidský výkon ji v některé udržet v klidu, aby se nekroutila. V savci poloze se odráží nožičkama a prso ji vypadává. Už jsem vážně zoufalá. Také mám objednanou piskavici a benedikt. Pomůže to? Dekuji za odpověď. 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Pokud jste doteď kojila bez problémů.Kojení pro vás nebylo bolestivé je pravděpodobně technika kojení v pořádku.Vaše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje. Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu, změna chuti mléka po léku, potravě, menstruaci….
Zkuste ji kojit v klidném prostředí. Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Polohy střídejte.Zkuste kojit hlavně v noci, kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu a i přes den kojte spíše v polospánku dítěte.