Strategie kojeni

Michaela Fremrova zeptal se před 5 roky

Dobry den obracim se na Vas s prosbou o radu. Od porodu dostavam od sester v porodnici a ted detske doktorky uplne jine informace ohledne kojeni.
Me dotazy:
syn ma 2 tydny a zatim jsem nedostala jasnou odpoved zda je lepsi kojit ceou davku z jednoho prsa ( aby mel orvni i druhe mleko) nebo prostridat v prubehu kojeni .
Dale jaka je priblizna doba kojeni? Do te doby doby nez se sam pusti? nebo 10 min , odpocinek a 10 min? Syn hodne u kojeni usina proto ten odpocinek.  Nebo dele?
Je o 4 tydny predcasne narozeny a prodelal zloutenku.
Na vaze pribyva – k dnesku 2,6 kg
Dale mam ho v noci budit na kojeni kdyz presahne 3 hodinovy limit mezi kojenim?
vetsinou se zbudi nejdele za 3,5 hodin
Moc dekuji
Fremrova
 
 
 
 
 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Pokud máte mléka dostatek, kojí se při každém kojení z jednoho prsu.Z obou prsů se kojí v případě,pokud je třeba tvorbu mléka navýšit a dítěti kojení z jednoho prsu nestačí.Syna kojte bez omezování délky a frekvence.Kojení bez omezování je předpokladem úspěšného kojení.Omezované kojení může přinášet pouze problémy s prsy, snížení tvorby mléka, nespokojenost a nesprospívání dítěte. Některé děti jsou u prsu i 40-45 min. a neznamená to nic špatného. Každé dítě si samo reguluje kalorický příjem.Spavé děti je třeba u prsu povzbuzovat, budit.Pokud syn prospívá,můžete mu nechat v noci 3,5 hod. interval kdy se sám vzbudí.