Tetování při plném kojení

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: OstatniTetování při plném kojení
Lucie Martincová zeptal se před 3 roky

Dobrý den, 
plně kojím 5měsíčního syna. Chtěla bych si ho na památku nechat vytetovat. Je problém tetování při kojení? Myslím kvůli synovi abych neohrozila mléko a jeho. Jak případně postupovat. 
Moc děkuji za odpověď
s pozdravem
Lucie Martincová

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 3 roky

Tetování a kojení – obecné informace
S tetováním se u kojící ženy se doporučuje počkat až  do  9-12 měsíců.  Pokud už tetování má, kvalitu MM to nijak neovlivňuje. Určitě jít do profesionálního salonu k zabránění infekcí a také a možných alergií.  Mléko není možné darovat do mléčné banky, pokud matka během posledních 12 měsíců dostala piercing nebo tetování z důvodu možného přenosu infekčních nemocí.
Profesionální tetovaní dodržuje všechny univerzální opatření,  jako je sterilizace potřebného nářadí, jednorázových inkoustů, kelímků atd.
Rozhodně se tetovat před těhotenstvím a ne v době kojení.
Doporučení :

  • Tetování se naplánujte před těhotenstvím. Tattoo umělci nebudou tetovat těhotnou ženu a mnozí budou odmítat tetování i kojící ženy.
  • Vyléčení tetování trvá 1-3 týdny
  • Dodržujte všechny všeobecné bezpečnostní pokyny a pokyny pro následnou péči. Ujistěte se, že jste přišli k renomovanému umělci tetování, který dodržuje všeobecná bezpečnostní opatření. Postupujte podle pokynů pro následnou péči, abyste zabránili infekci.
  • Počkejte, až je dítě starší nebo odstavené. Pokud chcete získat tetování v době kojení, je nejlepší počkat, až bude vaše dítě starší (9-12 měsíců) nebo odstaveno, abyste snížili riziko potenciálních infekcí nebo vystavení těžkým kovům.

 
LL