Tetování při plném kojení

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: OstatniTetování při plném kojení
Lucie Martincová zeptal se před 11 měsíci

Dobrý den, 
plně kojím 5měsíčního syna. Chtěla bych si ho na památku nechat vytetovat. Je problém tetování při kojení? Myslím kvůli synovi abych neohrozila mléko a jeho. Jak případně postupovat. 
Moc děkuji za odpověď
s pozdravem
Lucie Martincová

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 11 měsíci

Tetování a kojení – obecné informace
S tetováním se u kojící ženy se doporučuje počkat až  do  9-12 měsíců.  Pokud už tetování má, kvalitu MM to nijak neovlivňuje. Určitě jít do profesionálního salonu k zabránění infekcí a také a možných alergií.  Mléko není možné darovat do mléčné banky, pokud matka během posledních 12 měsíců dostala piercing nebo tetování z důvodu možného přenosu infekčních nemocí.
Profesionální tetovaní dodržuje všechny univerzální opatření,  jako je sterilizace potřebného nářadí, jednorázových inkoustů, kelímků atd.
Rozhodně se tetovat před těhotenstvím a ne v době kojení.
Doporučení :

  • Tetování se naplánujte před těhotenstvím. Tattoo umělci nebudou tetovat těhotnou ženu a mnozí budou odmítat tetování i kojící ženy.
  • Vyléčení tetování trvá 1-3 týdny
  • Dodržujte všechny všeobecné bezpečnostní pokyny a pokyny pro následnou péči. Ujistěte se, že jste přišli k renomovanému umělci tetování, který dodržuje všeobecná bezpečnostní opatření. Postupujte podle pokynů pro následnou péči, abyste zabránili infekci.
  • Počkejte, až je dítě starší nebo odstavené. Pokud chcete získat tetování v době kojení, je nejlepší počkat, až bude vaše dítě starší (9-12 měsíců) nebo odstaveno, abyste snížili riziko potenciálních infekcí nebo vystavení těžkým kovům.

 
LL