Tvrdnutí prsou

Pavla Šindlářová zeptal se před 6 roky

dobrý den, 
mám 4 týdenního chlapečka, kterého plně kojím. Už jsem měla zánět v pravém prsu a od navratu z porodnice mám ragadu v na levé bradavce.  Snažím se kojit stejně na obě prsa a poslední týden střídám – jedno kojení pravé, pak levé. Malý přes den pije často (intervaly 1-2 hodiny) – v noci 3-4 hodiny. Takže většinou to druhé prso v noci odstříkávám.
poslední tři dny mě bolí leve prso (z boku, kde jsou uzliny a trochu níž). Měla jsem strach aby se neobejevil zánět tak jsem asi hodně masírovala a odstříkávala. 
Teď se mi obě prsa strasně nalívají. Tak nevím jestli odstříkávat nebo ne. Mám pocit, že se toho mlíka pak dělá strasně moc. 
 
Budu moc ráda za vaši pomoc.
 
Děkuji s pozdravem
 
Pavla Šindlářová

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 6 roky

V případě zatvrdlých a hodně nalitých prsů si odstříkejte do úlevy a poté si na prs dejte např.chladivý tvarohový obklad(studené snižuje tvorbu mléka).To že se vám tvoří více mléka je v tomto období normální.Vše by se mělo po šestinedělí upravit.Na ragády na prsou vyzkoušejte hojivé hydrogelové náplasti a zkuste miminku upravit techniku kojení.Snažte se kojit co nejvíce v záklonu,nad miminko se nenaklánějte.Techniku si případně nechte zkontrolovat od laktační poradkyně(seznam je na našich stránkách).