ukončení kojení

Jiřina zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
synovi je právě dnes 1 rok, toto pondělí v noci jsem ukončila kojení. Spíše z mých potřeb, než že by syn o kojení neměl zájem. Celkem úspěšně to zvládáme a snažím se ho zvykat na Sunar. Máte prosím nějaké tipy, kdy mu mám Sunar nabízet? Snažím se v dobu, kdy byl kojený, tj. večer před spaním a v noci mu dávám spíše čaj. Ale odmítá jak Sunar, tak čaj. Malý byl zvyklý u prsu usínat a myslím, že to je jediná věc, se kterou si teď neví rady, jak usnout, když mu prso nedám. Ale snad se to brzy zlepší!
Já mám problém s prsy, ačkoliv jsem si myslela, že mléka už moc nemám, tak za ty tři dny, co malého nepřikládám, tak se mi prsa naplnila a v každém mám taková ucpaná místa, jakože boule a prsa na dotek, i velmi letmý, celkem bolí. Večer při sprchování se snažím prsa nahřívat vodou a trošku odstříkat a přitom i přes bolest se snažím rozmasírovat ty boule. Dělám to správně? Bojím se, abych si tímto laktaci stále neudržovala. Jak dlouho to může trvat, než se mi laktace zcela zastaví? Vstřebá se to mléko, které se tam teď udělalo, samo? Nebo ho postupně po malých dávkách mám odstříkavat v té sprše?
Předem děkuji za odpověď a za rady.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

V tomto věku již syn nemusí dostávat umělou výživu,ale může pít kravské mléko.Denní příjem mléčných výrobků,až nebudete kojit by se měl pohybovat kolem 200-400ml. /např. 150ml mléka = 150ml jogurtu nebo 50g sýru. Pítí dávejte z hrníčku nebo pítka.  Pokud se objeví zatvrdliny a citlivost  prsou tak přikládejte studené obklady.Mírně odstříkávat se doporučuje pouze do úlevy v případě bolesti nebo neustupujících zatvrdlin,aby jste si tvorbu mléka nepodporovala. Na zástavu laktace můžete užívat homeopatika nebo bylinky, které snižují tvorbu mléka.(Šalvěj, máta).