Usíná při kojení

Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobrý den,prosím o radu. Synovi budou zítra 2 týdny a je to docela spavé miminko. Problém je, že mi usíná při kojení. Přiložím ho k prsu a během 2 minut usíná. Dloubu do něj, šimrám na bradičce,  pomůže to na chvilku, ale pak zase usne. Musela bych do něj šťouchat pořád. Poradíte, co s tím? Děkuji!

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 6 roky

Napíšete zda není malý dříve narozený, nebo nemá novorozeneckou žloutenku.Dále mohou být děti spavější pokud neprospívají. Domluvte se s paní doktorkou na převážení miminka.Bylo by dobré si půjčit váhu, aby jste měla přehled zda miminko prospívá a kolik si od vás vypije z prsu. Spavé dítě se musí na kojení budit nejpozději po 4 hodinách od začátku předešlého kojení. Buzení dítěte je vhodné ve fázi,kdy spí lehčím spánkem.Má oči zavřené,ale pod víčky probíhají rychlé pohyba očí,dále pohyby paží a nohou,pohyby rtů a změny ve výrazu tváře.
Dítě se snažte budit mluvením a navázáním očního kontaktu. Pohybovat s dítětem. Svléknout ho – sací aktivita se snižuje v příliš teplém prostředí. Dále vyzkoušejte hlazení,přebalení,otření obličeje studenou žínkou,kroužení prstem okolo úst.Často měňte polohy při kojení,střídejte prsy vícekrát při jednom kojení.