Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Usínání při kojení

M. Nováčková zeptal se před 3 roky

Dobrý den,
mám 9denního syna, který podle kontroly u pediatra nepřibírá tak, jak by měl. Mléka mám dostatek. Problém je ale synovo usínání během kojení. 
Podle pediatra má pít 7x denně cca 70ml. Během prvních dvaceti minut kojení vypije s několikerým buzením a střídáním prsů kolem 30 – 40 ml. Zbylou dávku krmíme skoro hodinu (někdy i přes hodinu), kolikrát ani nedokojíme a skončíme na celkovém množstvím 60ml.  Pak je natolik „tuhý“, že ho prostě nejde vzbudit. A to bych jej měla za další cca hodinu a půl budit na další dávku, což nejde a upřímně i já jsem z toho přešlá a unavená. 
Další problém je, že když ho  budím, tak je pak vzteklý, nepřisaje se pořádně, odstrkuje se. Jakmile se  konečně správně přisaje, třikrát potáhne, usne a můžeme začít kolotoč na novo.
Vím, že pak musí mít hlad, když nemá správnou dávku, takže 1-2x denně dokrmujeme sunarem. Ale přijde mi to škoda, když mléko mám a kojit bych opravdu chtěla. 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 3 roky

Nepíšete váhový přírůstek syna, kolik nyní váží, z toho důvodu se nemůžeme vyjádřit k tomu, zda dávka 70 ml kterou vám naordinovala vaše paní doktorka není příliš vysoká. Dále nepíšete, zda syn má novorozeneckou žloutenku a to je důvod jeho spavosti. Každé dítě má jiné kalorické potřeby a pije tudíž jiné množství mléka v různých časových intervalech. Předpokládám, že máte doma kojeneckou váhu a můžete si tedy kontrolovat syna váhové přírůstky. V tomto věku by měl přibírat každý den 15-30g.Pokud toto bude splňovat a bude mít 6-8 počůraných plen a několik stoliček denně je to známka toho, že mu stačí k prospívání i menší množství vypitého mléka než 70 ml na každou dávku.Pozvěte si případně domů laktační poradkyni, která se na vaše kojení podívá a pokusí se vám poradit .Seznam je na našich stránkách.Pokud máte dostatek mléka je určitě škoda synovi dávat umělou výživu. Můžete mu v případě neprospívání, odstříkávat vaše mléko a podávat mu ho nějakým alternativním způsobem např. stříkačkou, cévkou, lžičkou….