Veliká bolest bradavek při kojení

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníVeliká bolest bradavek při kojení
Anonymní zeptal se před 7 roky

Dobrý den.
Rád bych Vás poprosil o radu ohledně kojení. Moji manželku velice trápí bolest bradavky při kojení. Máme 3 týdení kluka. V porodnici nám řekli, že špatně kojíme a dali nám kloboučky. Byli jsme rádi, že nám pomohli a dva týdny je používali, ale kojení nebyli dobré. Špatné přisátí.. Pak jsem vyčetl, že kloboučky jsou špíše na škodu, zhoršují techniku, mohou vést ke ztátě mléka… Domluvili jsme si schůzku s laktační poradkyní. Ta nám zlepšila techniku přisátí, dala prostředky na tvorbu mléka a na hojení bradavek. Nyní je vše dobré, až na to, že při každém přisátí ji strašně bolí bradavky (jedna o něco méně). Úplně kříčí bolestí, pláče.Při kojení je nejhorší začátek, pak to jde vydržet, ale tak po deseti minutach, když už si začíná s prsem víc hrát, je to k nevydržení. Během kojení bolest poleví. Už se děsí každého kojení. I mléka má už málo.
Laktační poradkyně nám řekla, že má ještě nějakou universální mast, která by mohla pomoci. Tím, že ji to bolí, že se bojí, už třeba podvědomě dává prs špatně a tím to ještě horší.
Problém je, že tato mast obsahuje kortikoidy. Sice je uvedeno, že pokud se do dítěte něco dostane, tak jen malé množství, ale přece.
Máme obavu tutp mast používat.
Už někde jsem se dočetl podobný popis problému. Odpověď byla že to odpovídá syndromu bělavé bradavky (až na tu bělavou bradavku). A že to kolem třetího měsíce odeznívá. Ale to nezvládne.
Včera jsme zkusili jinou polohu při kojení a prso nahřát. Bylo to mnohem lepší. Dnes však opět návrat k předchozímu stavu (s nahřátím trochu lepší)
Prosím o případnou radu a zda nemáte zkušenosti s tou mastí.
Děkuji Roman