Vhodná četnost kojení 16m dítěte

Jitka zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o názor.
Syn 16 měsíců je zdravé veselé dítě. Dle okolí a i některých zdravotníků je příliš hubený má cca 9,5kg. Tito lidé mi sdělují, že mám ukončit, nebo velmi omezit kojení a nabízet mu pouze jídlo. Že je štíhlý právě z důvodu, že ho hodně kojím.
Snažím se mu nabízet jídlo 5-6x za den. Když jej ale nechce, tak mu jej nenutím a pokud si vyžádá místo toho kojení, samozřejmě mu nebráním a nakojím dle jeho potřeby. V praxi to vypadá asi tak, že je ve dne většinou 1-4x kojen. Potom před spaním a v noci 1-3x. Někdy tak během 24 hodin je na prsu 4x, někdy 8x a v případech, kdy rostou zuby, tak i mnohem více.
Chtěla bych se tedy zeptat, zda s naším modelem jídla a kojení je možné, že by opravdu nutričně strádal?
Osobně jsem přesvědčena, že nikoliv. Sama jsem byla velmi štíhlé dítě (ač na sunaru od 3 týdnů a příkrmech od 3 měsíců). Myslím, že jeho štíhlost je dána geneticky a také tím, že je velmi živý. Velmi rád chodí a kilometr pro něj není problém..
 
Děkuji moc za názor
Jitka

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

V tomto věku by již dítě mělo jíst příkrmy.Píšete, že jí někdy i 5-6x den.Netrapte se velikostí porcí, které vaše dítě sní.Některé dny může být hladovější a sní, co mu nabídnete, jindy zase méně. Zkuste vše nechat na dítěti a krmte ho podle jeho hladu. Nic se nestane, když dítěti dovolíte, aby se samo krmilo rukama z talíře z jídlem.Mateřské mléko poskytuje více kalorií přepočtených na ml než většina jídel.Kojené děti bývají štíhlejší a samozřejmě velkou roli v tom jakou vaše dítě bude mít tělesnou konstituci hraje genetika.