vyprázdnění prsa po více jak 6ti hodinách

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Technika kojení + polohyvyprázdnění prsa po více jak 6ti hodinách
Anonymní zeptal se před 6 roky

 Dobrý den, 
ráda bych se zeptala na názor ohledně mé techniky kojení. Nejprve trochu popíšu situaci.
Laktace se spustila celkem bez problémů již v porodnici a od té doby je můj nyní 6týdenní syn plně krmen. Celkem bez problémů jsme na plus minus 3 hodinovém intervalu přes den. Kojení trvá cca 15-25 minut (sám se nikdy prsa nepustí) a kojím vždy pouze z jednoho prsa. Nevšimla jsem si, že by měl nějakou intenzivnější potřebu častějšího přiložení, proto dodržujeme tento spíše časový pravidelný režim (resp. asi by požužlával prsa nejraději pořád, ale hladový pláč jsem nezaregistrovala – pláče kvůli kolikám, ale možná jsem to nedokázala rozlišit). Na 6týdenní prohlídce vše v pořádku, prospívá dobře, měl 4,5kg. Pleny také pomočené min. 6x.
Na co se chci zeptat je noční kojení. Celou dobu kojím spíše intuitivně, ale znejistily mě nyní některé názory na internetu, že by se prsa během kojení měla vždy střídat a že by se prso mělo (třeba i odsávačkou) vyprázdnit vždy nejdéle po šesti hodinách?
V noci syn spí už třeba i šest hodin v kuse, což znamená, že jedno prso vykojím v osm a následně až v cca čtyři ráno, tzn. po osmi někdy i devíti hodinách. Toto prso je nalité, někdy s bulkami, ale bolavé nebývá. 
Ohrožuju tedy tímto nějak tvorbu svého mléka, mám mléko v noci odstříkávat? Nebo syna budit nebo mám dávat synovi v noci obě prsa aby se vyprázdnila?
Předem děkuji za odpověď.