Vytvoření zásob

Adéla Stőrovq zeptal se před 6 měsíci

Dobrý den, 
mám miminko 10týdnů staré. Je plně kojené každé 2-3h, na váze adekvátně přibírá, kojení trvá 15 – 20min. 
Za tři týdny budu muset na operaci a chtěla jsem odsát mléko do zásoby, aby bylo krmeno výhradně jím. První den jsem odsála 150ml bez problémů, odhadem za 30minut. Dnes ráno jsem ale za hodinu a kousek odsála jen 50ml. Odsávám ruční odsávačkou.
Od prvního odsávání mám bradavky velmi bolestivé, je pro mě utrpení kojení i odsávání. O bradavky pečuji Bio levandulovým olejíčkem.
Mohli by jste mi, prosím, doporučit postup, jak v krátkém čase odsát alespoň 150ml? Je to vůbec vhodné?
Nebo je alespoň možné odsát 3xdenně 50ml, odsáté uchovávat v lednici a až večer odsaju poslední dávku, slít a uložit do mrazáku na minus 23°C?
A jak postupovat při odluce od dítěte? Vzít s sebou do nemocnice odsávačku a prsy stimulovat? Nerada bych ztratila mlíko. 
 
Velmi děkuji za Váš čas i Vaši odpověď.
 
Adéla Stőrová

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 měsíci

Málokterá maminka je schopna odsát 150ml najednou. Pokud víte,že mléko si můžete připravovat tři týdny určitě stačí pokud si budete odstříkávat po menších dávkách a mléko si budete sbírat v lednici do připravené nádobky 24-48 hod. a poté dáte zamrazit. Lépe je odsávat rukou nebo elektrickou odsávačkou nejlépe na dvě prsa.Pokud vám v nemocnici nebude umožněn kontakt s dítětem je pro udržení laktace důležité, aby jste si často odstříkávala.