Vytvoření zásob

Adéla Stőrovq zeptal se před 11 měsíci

Dobrý den, 
mám miminko 10týdnů staré. Je plně kojené každé 2-3h, na váze adekvátně přibírá, kojení trvá 15 – 20min. 
Za tři týdny budu muset na operaci a chtěla jsem odsát mléko do zásoby, aby bylo krmeno výhradně jím. První den jsem odsála 150ml bez problémů, odhadem za 30minut. Dnes ráno jsem ale za hodinu a kousek odsála jen 50ml. Odsávám ruční odsávačkou.
Od prvního odsávání mám bradavky velmi bolestivé, je pro mě utrpení kojení i odsávání. O bradavky pečuji Bio levandulovým olejíčkem.
Mohli by jste mi, prosím, doporučit postup, jak v krátkém čase odsát alespoň 150ml? Je to vůbec vhodné?
Nebo je alespoň možné odsát 3xdenně 50ml, odsáté uchovávat v lednici a až večer odsaju poslední dávku, slít a uložit do mrazáku na minus 23°C?
A jak postupovat při odluce od dítěte? Vzít s sebou do nemocnice odsávačku a prsy stimulovat? Nerada bych ztratila mlíko. 
 
Velmi děkuji za Váš čas i Vaši odpověď.
 
Adéla Stőrová

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 11 měsíci

Málokterá maminka je schopna odsát 150ml najednou. Pokud víte,že mléko si můžete připravovat tři týdny určitě stačí pokud si budete odstříkávat po menších dávkách a mléko si budete sbírat v lednici do připravené nádobky 24-48 hod. a poté dáte zamrazit. Lépe je odsávat rukou nebo elektrickou odsávačkou nejlépe na dvě prsa.Pokud vám v nemocnici nebude umožněn kontakt s dítětem je pro udržení laktace důležité, aby jste si často odstříkávala.